0

اسپری نیواشا به عنوان ضد عفونی کننده و ترمیم کننده برای زخم های با ضخامت نسبی تا کامل همانند زخم های حادثه ای ، زخم بستر ،زخم های دیابتی ، انواع سوختگی های حاد ( درجه ۱ الی ۳ ) ،آکنه ، عرق سوختگی ، قارج های پوستی

اسپری نیواشا به منظور درمان آسیبهای پوستی و ترمیم آثار به جای مانده از جوش ، ضربه ، جراحی ، تغیر رنگ موضعی پوست ناشی از سوختگی ، تماس با مواد آسیب رسان پوستی و بیماریهای مختلف پوستی و همچنین به منظور پانسمان موضع زخم ، پس از عمل های جراحی زیبایی (جراحی پلاستیک ) کاربرد فوق العاده ای دارد.

مزایا و مکانیزم عمل نانو سیلور

نانوسیلور به عنوان محصول فرآوری شده تکنولوژی نانو نقره ، دارای خواص آنتی میکروبیالی است و از تکثیر و رشد میکرو ارگانیزم ها جلوگیری بعمل می آورد که عملکرد اجمالی مکانیزم اثر نانو سیلور را میتوان به چهار شکل زیر عنوان کرد :

۱- تولید اکسیژن فعال توسط نقره که باعث تخریب غشای سلولی میکروارگانیزم میشود .

۲- از بین بردن میکرو ارگانیزم بوسیله DFNATERATION کردن غشای سلولی و تبدیل پیوندهای گوگردی SH – به SAG در غشاهای پروتیینی میکروارگانیزم .

۳- افزایش تمایلات بار مثبت نقره در ابعاد نانو که موجب JOINT شدن میکروارگانیزم میشود .

۴- عدم ایجاد حساسیت و آلرژی.

۵- تولید اکسیژن فعال توسط نانو نقره در سطح زخم بدن باعث ترمیم زخم و بهبودی در آن قسمت میگردد .

هشدارها :

۱- در صورت ایجاد حساسیت و تحریک در اثر مصرف این دارو ، مصرف آن را قطع نمایید .

مقدار و نحوه مصرف دارو :

مقدار مصرف معمول این دارو ، ۲ الی ۳ بار در روز به مقدار کافی از اسپری را روی ناحیه جوش ، زخم ، یا محل آلوده پوست بپاشید .

شرایط نگهداری :

در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود . از یخ زدگی محافظت گردد . دارو را دور از دسترس اطفال قرار دهید .

موارد مصرف :

اسپری نیواشا به عنوان ضد عفونی کننده و ترمیم کننده برای زخم های با ضخامت نسبی تا کامل همانند زخم های حادثه ای ، زخم بستر ،زخم های دیابتی ، انواع سوختگی های حاد ( درجه ۱ الی ۳ ) ،آکنه ، عرق سوختگی ، قارج های پوستی و زیر پوستی ( قارچ های زنانگی ، کشاله ران ، زیر بغل ، زیر شکم ) ، زخم های عفونی مورد استفاده قرار می گیرد . برطرف کننده سوزش ناشی از ادرار ( در سالمندان ، معلولین ، بستری کامل ، بچه های شیرخوار، برطرف کننده سوزش و خارش ناشی از پشه گزیدگی ، برطرف کننده و پیشگیری از جوش های قرمز بعد از اپیلاسیون ، خشک کردن سریع تبخال پس از شش مرتبه در روز .

آثار فارماکولوژی :

۱- اسپری نیواشا هیچگونه مشابه داخلی یا خارجی ندارد.

۲- اسپری نیواشا به منظور درمان آسیبهای پوستی و ترمیم آثار به جای مانده از جوش ، ضربه ، جراحی ، تغیر رنگ موضعی پوست ناشی از سوختگی ، تماس با مواد آسیب رسان پوستی و بیماریهای مختلف پوستی و همچنین به منظور پانسمان موضع زخم ، پس از عمل های جراحی زیبایی (جراحی پلاستیک ) کاربرد فوق العاده ای دارد .

۳- یکی از مزایای این اسپری افزایش جریان خون موضع زخم می باشد این عمل باعث افزایش سرعت تولید بافت گرانوله و در نتیجه افزایش جریان خون موضع ، سیستم ایمنی موضع زخم تقویت شده و این عمل باعث جلوگیری از عفونی شدن زخم می شود ( خصوصا زخم پای دیابتی ) . تمام موارد ذکر شده در این قسمت باعث افزایش سرعت درمان زخم ( حتی در مواردی تا ۱۰۰ درصد ) کاهش طول مدت درمان ( کاهش زمان بستری بیمار در بیمارستان ) و در نتیجه کاهش هزینه های درمان می باشد اکثر پمادهای زخم و سوختگی در زمان استفاده باعث تحریک ، سوزش ، درد و خارش موضع زخم می شوند که در زمان استفاده از این اسپری این موارد حداقل می باشد .

تذکر مهم در مورد استفاده از اسپری نیواشا در زخم های دیابتی

در مورد زخمهای دیابتی با توجه به نوع و درجه زخم و با نظر پزشک معالج و یا ویزیت زخم در مرکز تخصصی درمان زخم و نظر متخصص مربوطه باید از این محصول استفاده گردد .
از استفاده خود سرانه این محصول برای زخمهای دیابتی جدا خدداری فرمایید .
در صورت استفاده اسپری و عدم دستیابی به نتیجه مطلوب طی مدت دو هفته ، حتما با پزشک خود مشورت نمایید و یا به مرکز تخصصی درمان زخم مراجعه فرمایید .
در صورت وجود بافت نکروز ( بافتهای مرده زرد و یا سیاه ) که دارای ترشحات بد بو و عفونی می باشند باید با نظر پزشک درمان ادامه یابد.